Müşteri Hizmetleri:

Hizmet Kapalıdır

EV TEMİZLİĞİ

Evinizin, eşyalarınızın temizliğinin en iyi ve güvenilir şekilde yapılmasını isterseniz ilk durağımız 1 Temizliğe hoşgeldiniz.

OFİS TEMİZLİĞİ

Ofisinizdeki temizlik hususunda ki ince işçiliğimiz için 1 Temizlik ilk seçeneğiniz olmalı.

İNŞAAT TEMİZLİĞİ

Bitmiş ve tek eksiği kaba temizlik olan projelerinizde ekibimizle güvenilir ve güzel işçiliğimizle en hızlı şekilde 1 Temizlik hizmetinizde.

APARTMAN TEMİZLİĞİ

Apartmanlarınızdaki kaba ve ince temizliği ekibimizle birlikte temiz bir şekilde teslim almak isterseniz 1 Temizlik bir telefon kadar yakınınızda.

Yükleyen: admin1temizlik
16 Ağustos 2017

Salon Temizliği Nasıl Yapılır?

Salon Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Salon evinizin en çok mobilya ve eşya bulunan yerlerinden biridir. Evdeki bireylerin en çok bir araya geldikleri ve en sık kullandıkları misafirlerinizi ağırladığınız hemen hemen gününüzün çoğunu geçirdiğiniz yerdir. Dolayısı ile temiz ve düzenli olması gereken en önemli yerlerden biridir. En çok zaman geçirilen yer olduğu için kirlenmesi ve dağılması oldukça kolaydır. Salon temizliği yapılmadan önce salonda bulunan küçük aksesuarların halıların ve taşınabilecek tüm mobilyaların salondan çıkarılarak temizlenerek yerlerine yerleştirilmesi önemlidir. Bu sayede daha verimli bir temizlik yapılabilir.

Temizliğe başlanmadan önce ekipman ve temizlik malzemelerinin hazırlanması önemlidir. Bir çok farklı mobilya ve eşya olduğu için yüzeylerin zarar görmemesi için farklı temizleyiciler tercih edilmelidir.Salon temizliğine başlanmadan önce duvardaki lekeler ve tavanda oluşan lekeler önceden temizlenerek oda iyice havalandırılmalıdır. Salonda bulunan perdeler sökülerek kaldırılmalıdır.
Tavan Ve Duvarların Temizlenmesi:  Salon temizliğine başlamadan önce zaman içinde oluşan lekelerin silinmesi var ise örümcek ağlarının temizlenmesi gerekir. Mikrofiber bir bez ile yüzeyi aşındırmadan zarar vermeyecek bir temizleyici ile ovularak lekeler çıkarılabilir.

Perdeleri Sökün: Perdeleriniz eviniz ile dışarısı arasında bir filtre gibidir ve dışarıdan giren toz ve kirler ilk olarak perdelerinize ulaşır. Temizliğe başlamadan önce salonda bulunan perdelerin sökülmesi tozların etrafa dağılmasını önleyecektir. Ayrıca perdelerin önünde bulunan karton piyerin iç ve dışı kısımlarının temizlenmesi gerekmektedir.

Lamba Ve avizeler:  Salon temizliğine başlamadan önce yine bir çok kir ve tozu barındıran ehize ve lambalarınızın temizlenmesi önemlidir çünkü temizlik sonrası etrafa toz ve kir saçılması temizliği verimsiz hale getirecektir.

Mobilyalar:  Temizliğe başlamadan önce mobilyalarınızı oldukları yerden başka bir yere alarak altlarını ve normalde ulaşamadığınız noktaları temizleyiniz daha sonra yerine yerleştirmeniz önemlidir. Bu sayede temizlik yaparken ulaşamadığımız nokta kalmaz.

Koltuklar: Koltukları önce süpürgenin uygun aparatı ile süpürülmeli daha sonra uygun temizlik malzemesi ile güzelce silinerek yerine yerleştirilmelidir.Silme işlemi için kullanılan temizleyicinin su ile seyreltilip kullanılması kumaşın zarar görüp yıpranmasını engelleyecektir.

Aksesuarlar: Salon da yer alan tüm aksesuarlar fazlası ile toz tuttuğu için silmek yerine tamamen yıkanarak temizlenmesi ve yerine yerleştirilmesi daha doğru olacaktır.

Elektronik Cihazlar:  En hassas yüzeyler elektronik cihazlar da olduğu için mutlaka uygun temizleyici malzeme ve hafif nemli bir bez ile temizlenmelidir. Ayrıca elektronik cihazların kablolarının tamamen sökülüp nemli bir bezle silinerek yerleştirilmesi gerekmektedir.

Yerleri Temizleyin:Salon Temizliğinde en son aşama yer temizliğidir. Yerleri süpürürken süpürge makinasnın köşeler için yapılmış aparatı kullanılarak yer kaplama çıtaları temizlenmeli daha sonra kalan yüzeyler süpürülmelidir.Daha sonra uygun yüzey temizleyici kullanarak köşelerden ortaya doğru silinmeli mobilyalar yerlerine yerleştirilmelidir.

Etiketler:, , ,

Salon Temizliği Nasıl Yapılır? için 2 cevap

  1. Ahmet der ki:

    Güzel bir çalışma olmuş…

  2. Ahmet der ki:

    Tavsiyelerinizi deneyeceğim, teşekkürler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Kimiz
Son Yazılar

Eylül 4th, 2017

Antalya Temizlik Şirketi

Son Yorumlar

Onlar Diyor Ki

Copyright ©2017 1Temizlik.com

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.