Müşteri Hizmetleri:

Hizmet Kapalıdır

EV TEMİZLİĞİ

Evinizin, eşyalarınızın temizliğinin en iyi ve güvenilir şekilde yapılmasını isterseniz ilk durağımız 1 Temizliğe hoşgeldiniz.

OFİS TEMİZLİĞİ

Ofisinizdeki temizlik hususunda ki ince işçiliğimiz için 1 Temizlik ilk seçeneğiniz olmalı.

İNŞAAT TEMİZLİĞİ

Bitmiş ve tek eksiği kaba temizlik olan projelerinizde ekibimizle güvenilir ve güzel işçiliğimizle en hızlı şekilde 1 Temizlik hizmetinizde.

APARTMAN TEMİZLİĞİ

Apartmanlarınızdaki kaba ve ince temizliği ekibimizle birlikte temiz bir şekilde teslim almak isterseniz 1 Temizlik bir telefon kadar yakınınızda.

Yükleyen: admin1temizlik
16 Ağustos 2017

Ofis Temizliğinde Malzeme Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Ofis Temizliğinde Malzeme Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Günümüzün büyük bir kısmını bir çok çalışma arkadaşımız ile beraber geçirdiğimiz yaşam ve çalışma alanı ofislerimizin hijyenik ve düzenli olması hem çalışanların verim ve performansı için hemde müşterilerimize doğru bir izlenim vermek adına oldukça önemlidir. Çoklu kullanım alanlarından biri olan ofisler de özellikle mutfak tuvaletler elektronik cihazlar ve çalışma masaları diğer noktalara göre daha fazla kir tutabilmektedir. Bu sebepten ötürü kullanılacak temizleyici bu eşyalara zarar vermeden gerekli hijyeni sağlayabilmelidir.

Bu sayede hem gerekli hijyen sağlanmış olup hemde eşyaların zarar görme ve yıpranması engellenmiş olacaktır. Ofis temizliğinde doğru ve tam bir temizlik gerçekleştirmek için her alan için ayrı bir temizlik malzemesi seçilmeli ve uygulanmalıdır. Ayrıca çalışanlarınızın her hangi bir temizlik malzemesine karşı alerjisi var ise önceden bildirilip uygun malzeme seçimine gidilmelidir.

Klima ve havalandırma: Bu noktaları temizlemeden önce su ile iyice temizlenmeli ve daha sonra zarar vermeden dezenfekte edebilecek bir temizleyici seçilmelidir. Bu uygulama ile hem kir ve tozlardan arındırılıp hemde bir daha ki temizlik işlemine  kadar hijyen sağlanmış olacaktır.

Elektronik Cihazların Temizlenmesi: Ofisinizde fazlaca bulunan ve pahalı olan bu cihazları temizlerken hem hijyen sağlayacak hemde ürünlere zarar veremeden temizleyici seçilerek su ile seyreltildikten sonra kullanılmalıdır.

Masa ve Mobilyaların Temizlenmesi: Ortamda bulunan masa ve mobilyalar bir çok farklı yüzeyden meydana gelebilir. Özellikle bir çok yüzey hassas olduğu için birden fazla temizlik malzemesi seçilebilir. Eğer mobilyalarda ahşap kullanılmış ise ahşap temizleyici kullanarak hem mobilya temizlenir hemde yıpranması önlenebilir. Bu seçim uzun vadede hem mobilyaları hem bütçenizi koruyacaktır.

Mutfak Temizliği: Hem ortak kullanım alanı hemde pişirme kızartma fırınlama gibi bir çok işlemin yapıldığı mutfak için bir kaç temizlik malzemesi kullanmak daha doğru olacaktır. Etrafa saçılmış yağlar için çözücü bir temizleyici tercih etmeniz gerekirken lavabo ve yer yüzeyi için daha kuvvetli temizleyiciler kullanmanız gerekmektedir.

Lavabo Tuvalet Temizliği: Ofislerde ortak kullanım alanı olan tuvalet ve lavabolar en çok kirlenen ve bakteri bulunduran alanların basında gelir. Bu sebepten ötürü yüksek hijyen sağlayabilecek bir temizleyici tercih edilmeli ve mümkün olduğunca uzun süre bekletilmelidir.

Yer temizliği: Bir çok kişiye hizmet veren ofislerde dışarıdan gelen tüm kir ve tozlar yer yüzeylerine bulunur. Buradan da rüzgar gibi etmenler ile etrafa saçılarak hem kirlenmesine hemde hijyensiz bir çalışma oluşmasına sebep olur. Bu sebepten ötürü Yer yüzeylerinde kullanılacak temizleyici yüksek oranda hijyen sağlamalıdır.

Etiketler:,

Ofis Temizliğinde Malzeme Seçimi Nasıl Olmalıdır? için 2 cevap

  1. aysegul irmik der ki:

    ofiste deneyeceğim teşekkür

  2. Ahmet telim der ki:

    Kaliteli ve güzel bır anlatım olmus

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Kimiz
Son Yazılar

Eylül 4th, 2017

Antalya Temizlik Şirketi

Son Yorumlar

Onlar Diyor Ki

Copyright ©2017 1Temizlik.com

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.