Müşteri Hizmetleri:

Hizmet Kapalıdır

EV TEMİZLİĞİ

Evinizin, eşyalarınızın temizliğinin en iyi ve güvenilir şekilde yapılmasını isterseniz ilk durağımız 1 Temizliğe hoşgeldiniz.

OFİS TEMİZLİĞİ

Ofisinizdeki temizlik hususunda ki ince işçiliğimiz için 1 Temizlik ilk seçeneğiniz olmalı.

İNŞAAT TEMİZLİĞİ

Bitmiş ve tek eksiği kaba temizlik olan projelerinizde ekibimizle güvenilir ve güzel işçiliğimizle en hızlı şekilde 1 Temizlik hizmetinizde.

APARTMAN TEMİZLİĞİ

Apartmanlarınızdaki kaba ve ince temizliği ekibimizle birlikte temiz bir şekilde teslim almak isterseniz 1 Temizlik bir telefon kadar yakınınızda.

Yükleyen: admin1temizlik
16 Ağustos 2017

Ofis Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ofis Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzün büyük kısmını çalışma arkadaşlarımız ile ofiste geçiririz.Müşterilerimizi ofisimiz de ağırlar bir çok iş toplantısı yaparız. Ofislerimizin düzenli ve temiz olması gerek iş toplantıları yapar iken gerek ise müşterilerimizi ağırlar iken izlenip açısından oldukça ön plandadır.Kimse pis ve dağınık bir çalışma ortamında yer almak istemeyecektir.Düzen hem çalışanlarınızın motivasyonu hemde görüştüğünüz müşterilerinize doğru izlenim bırakmak adına oldukça önemlidir. Ayrıca ofislerde bir çok kişi ile aynı ortamda uzun süreler geçirdiğiniz için hijyenik olması son derece önem taşımaktadır.
Ofis temizliğine başlanmadan önce temizlik sırasında kullanılacak malzeme ve ekipmanlar özenle seçilmeli daha sonra çalışanlar arasında alerji sahibi biri var ise ona uygun malzeme kullanılmalıdır. Bu sayede daha kaliteli ve sağlıklı bir temizlik gerçekleştirilebilir. Ofislerde fazlaca elektronik ürünler mevcut olduğu için çok fazla toz bulunabilir. Elektronik ürünler statik elektriklenmeden ötürü üzerilerine ve kablolarına yüksek miktarda toz çekerler. Bu sebepten ötürü öncelik bu yönde olmalıdır. Ayrıca temizlik işlemi sırasında elektronik cihazların kullanımı engellenilmeden işlem yapılmalıdır.
Ofis temizliğinde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise havalandırma ve klima filitreleridir. Günün büyük bir kısmında aktif olarak çalışan bu cihazlar çok miktarda toz bakteri ve kir tutmakla beraber bunları bulundukları oda içerisine vermektedir. Bu cihazlar haftalık olarak mutlaka temizlenmeli ve hijyen sağlanmalıdır. Yine benzer bir olgu yemek yeme alanı içinde geçerlidir. Çalışanların hep bir arada yemek yedikleri alanlar mutlaka gerekli temizlik ürünleri ile periyodik olarak temizlenmelidir. Ofislerde bulunan mobilyalar da çoklu kullanıma sahip olduğu için fazlaca kir tutabilirler. Bu sebepten ötürü mobilyalarında düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Diğer bir ortak kullanım alanı olan tuvaletler çok hızlı bir sürede kirlenip sağlıksız bir hale gelebildiği için gün içerisinde mutlaka temizlenip bir sonraki gün ki kullanıma hazır olmalıdır.
Ofisler günlük olarak düzeli bir şekilde en azından toz alınıp yerlerin silinmesi sureti ile bir sonraki çalışma gününe temiz ve düzenli olarak hazırlanmalıdır. Aksi halde meydana çıkacak dağınıklık ve hijyensiz çalışma ortamı çalışanların sağlığını riske atabilecek noktaya gelebilir. Günlük temizliğin yanı sıra haftalık olarak klima filtreleri havalandırmalar elektronik cihazların kabloları temizlenerek düzenli hijyen sağlanabilir. Tüm bu temizlik işlerinin düzenli yapılması çalışanların verimini de yükselterek daha olumlu sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise ofislere yemek yapılan alanın mutlaka temiz tutularak var ise bulaşıkların temizlenip kaldırılmasıdır. Gün içerisinde bir çok çalışanın kullandığı  bu alanlar kirlenmeye ve dağılmaya uygundur.Bunun önüne geçmek için gün içerisinde birden çok kez temizlenerek düzenlenmelidir.

Etiketler:,

Ofis Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler için 1 cevap

  1. Ahmet der ki:

    Tavsiyeler için teşekkürler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Kimiz
Son Yazılar

Eylül 4th, 2017

Antalya Temizlik Şirketi

Son Yorumlar

Onlar Diyor Ki

Copyright ©2017 1Temizlik.com

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.