Müşteri Hizmetleri:

Hizmet Kapalıdır

EV TEMİZLİĞİ

Evinizin, eşyalarınızın temizliğinin en iyi ve güvenilir şekilde yapılmasını isterseniz ilk durağımız 1 Temizliğe hoşgeldiniz.

OFİS TEMİZLİĞİ

Ofisinizdeki temizlik hususunda ki ince işçiliğimiz için 1 Temizlik ilk seçeneğiniz olmalı.

İNŞAAT TEMİZLİĞİ

Bitmiş ve tek eksiği kaba temizlik olan projelerinizde ekibimizle güvenilir ve güzel işçiliğimizle en hızlı şekilde 1 Temizlik hizmetinizde.

APARTMAN TEMİZLİĞİ

Apartmanlarınızdaki kaba ve ince temizliği ekibimizle birlikte temiz bir şekilde teslim almak isterseniz 1 Temizlik bir telefon kadar yakınınızda.

Yükleyen: admin1temizlik
15 Ağustos 2017

Kapsamlı Ev Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Kapsamlı Ev Temizliği

Temizlik evinizin nasıl göründüğüne dair en önemli unsurdur. Evinizin yerleşimi dekarasyonu ne kadar iyi ve güzel olur ise olsun temiz olmadığı sürece güzel gözükmeyecektir. Bunun için evinizi daima temiz ve düzenli tutmalısınız. Mevsim geçişlerini kapsamlı bir ev temizliği için uygun zaman olarak gösterebiliriz. Kapsamlı ev temizliğinde temizliğe duvarlardan başlanmalıdır.

Özellikle ev içerisinde sigara içiliyor ise yada mutfağınız amerikan mutfaksa tavan karton piyerlerinde duvarlarda ve tavanda büyük ölçüde sararmalar meydana geliyor.Bu sararmaların sebebi kapalı alanda içilen sigaranın yüzeylere sinerek yer edinmesidir. Bu sebepten ötürü evinizin içi hem bakımsız görünür hemde ağır bir koku yer edinir.

Tüm tavan ve duvarları baştan sona silmek tabi ki çok zor ve zahmetli bir işlem olacağı için özellikle bakıldığında renk değişimine uğramış noktaların fiber bir bez ve yüzeye zarar vermeyecek bir temizlik ürünü ile silinmesi doğru olacaktır. Silme işleminden sonra evinizin tüm cam ve kapılarını açarak havalandırın hem silinen yüzeyler kuruyacaktır hem de eviniz oksijen ile dolacaktır.
Duvarları temizleyip lekeleri çıkardıktan sonraki işlemimiz camları ve perdeleri temizlemek. Perdeler evinizin temiz ve düzenli görünmesinde çok büyük önem tutar. Temiz perdeler evinizin tertemiz görünmesini sağlar ve evinizin tüm kokusunu değiştirir. En çok kirlenen yerlerden biri perdelerdir kumaş oldukları için evinizde ki tüm koku perdelerinize siner.

Perdelerinizi yıkayıp astıktan sonra aradaki büyük farkı göreceksiniz. Yine perdelerinizin örttüğü camlarınız dışarısı ile sürekli iletişim halinde olduğu için kir ve toz yönünden fazlası ile kirlenir. Cam çerçevelerinizin yapısına göre uygun bir temizleyici iyice silinerek tamamen temizlenmelidir.. Varsa lekeler için farklı temizleyiciler kullanmalı ve lekeler çıkarılmalıdır. Tüm bu temizlik işleminden sonra arada ki fark sizi bile şaşırtacaktır.
Bu noktadan sonra toz alma işlemine geldik. Toz alma işi oldukça meşakatli bir olsa da en temel işlemlerden birisidir. Perdelerinizi sökerken bile etrafa dağılan toz fazlası ile rahatsız edici olabilirken birde yer edinmiş ve bir süredir orada olan tozları düşünün. Mobilyalarınızın tozlarını yüzeylere zarar vermeyecek bir bez ile aldıktan sonra ilk günkü gibi pırıl pırıl gözükecek ve ter temiz olacaklardır.

Kapsamlı ev temizliğinde sonraki adımımız çekmece ve dolap içlerini boşaltarak temizlemek. Çekmece ve dolap içleri pek düşünmeseniz de toz ve kir tutabilirler. İçlerini tamamen boşalttıktan sonra silerek baştan yerleştirin bu sayede hem hijyen hemde düzen sağlamış olacaksınız.

Banyo ve tuvaletlerin temizliği en çok zaman ayırmanız ve en dikkat etmeniz noktadır. Düzenli kullanıldıkları ve bir çok bakteriye ev sahipliği yaptıkları için oldukça özenli temizlenmesi gereken yerlerdir. Duvarlarınızda bulunan fayansları ve tavanı mutlaka dezanfektan bir temizleyici ile güzelce temizleyin. Daha sonra duşa kabin lavoba ve tuvaleti sünger yardımı ile dezenfekte edecek bir temizlik malzemesi ile ovarak bekletin. Daha sonra su ile durulayın. Bu sayede evinizde en çok kullanılan alanında yüksek hijyen sağlamış olursunuz.

En zahmetli ve yorucu kısımlardan biri olan yerleri süpürme işlemi evinizin büyüklüğü ve kullandığınız makinenin gücüne uzun sürebilir. Ancak tozlardan kurtularak zemini silmek için uygun bir yüzey hazırlamak için çok önemlidir. Bu sayede yerleri silerken çok daha rahat edecek ve daha çok hijyen sağlayacaksınız.

Sıra geldi yerleri silmeye son olarak evinizin yerlerini uygun bir temizlik malzemesi ile birlikte güzelce silin. Son kalan toz zerreciklerini de temizledikten sonra ışıl ışıl parlayan ve mis gibi kokan evinizin tadını çıkartın.

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Kimiz
Son Yazılar

Eylül 4th, 2017

Antalya Temizlik Şirketi

Son Yorumlar

Onlar Diyor Ki

Copyright ©2017 1Temizlik.com

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.