Müşteri Hizmetleri:

Hizmet Kapalıdır

EV TEMİZLİĞİ

Evinizin, eşyalarınızın temizliğinin en iyi ve güvenilir şekilde yapılmasını isterseniz ilk durağımız 1 Temizliğe hoşgeldiniz.

OFİS TEMİZLİĞİ

Ofisinizdeki temizlik hususunda ki ince işçiliğimiz için 1 Temizlik ilk seçeneğiniz olmalı.

İNŞAAT TEMİZLİĞİ

Bitmiş ve tek eksiği kaba temizlik olan projelerinizde ekibimizle güvenilir ve güzel işçiliğimizle en hızlı şekilde 1 Temizlik hizmetinizde.

APARTMAN TEMİZLİĞİ

Apartmanlarınızdaki kaba ve ince temizliği ekibimizle birlikte temiz bir şekilde teslim almak isterseniz 1 Temizlik bir telefon kadar yakınınızda.

Yükleyen: admin1temizlik
20 Ağustos 2017

Gündelik Ev Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Gündelik Ev Temizliği Nasıl Yapılmalı

Gündelik ev temizliği her ne kadar rutin bir iş gibi gözükse de evlerimizin düzenli olarak derli toplu ve hijyenik olması için oldukça gereklidir. Günlük ev temizliği yapmak yapılan genel temizliği muhafaza etmek ve ve gerekli düzeni sağlamak maksadı ile her gün tekrar edilir.Günümüzün büyük bir kısmını ev halkı ile beraber evimiz de geçirdiğimiz için dağılması ve kirlenmesi çok kolaydır.
Bu noktada günlük ev temizliği yaparak bunun önüne geçebiliriz. Günde bir kaç saatimizi ayırarak daha düzenli daha temiz bir yaşam alanı yaratabiliriz. Gün içinde evimizde tozları alarak yerleri silerek yastıkları çırparak bulaşıkları ve mutfağı silerek daha önce yapılmış temel temizliğin devamlılığını sağlayabiliriz. Her ne kadar yorucu olsa da düzen ve hijyeni sağlamak için günlük ev temizliği gereklidir.Gündelik ev temizliğinize başlamadan önce etrafta dağınık ne varsa toplayarak yerlerine kaldırın. Özellikle mutfak evlerimizde günlük olarak en  çok dağılan yerlerden birisidir. Mutfaktaki bulaşıkları temizleyerek yerlerine kaldırın. Bu sayede daha rahat bir temizlik yapabilirsiniz.

Tozları Alın: Günlük ev temizliğinin rutini evdeki mobilya ve aksesuarlarınızdaki tozları almaktır. Bu sayede uzun vadede tozlanma ve kirlenmenin önüne geçerek daha temiz bir ev ortamı hazırlayabilirsiniz.

Bulaşıklar: Yemeklerden sonra ortada kalan bulaşıklar hem dağınık bir görüntü hemde kirlilik yaratmaktadır. Mutlaka her gün bulaşıkların temizlenip kurulanarak yerlerine kaldırılması gerekmektedir.

Mutfak Tezgahı Ve Ocak: Mutfakta hemen hemen yaptığımız her işlem için mutfak tezgahını ve ocağı kullanırız. Bu yüzeylere temas eden besin kalıntıları zaman içinde kalıcı kir ve birikinti yaparak evinizin hijyen seviyesini düşürür. Mutlaka günlük olarak silinip temizlenmesi gerekmektedir.

Yastıklar: Mobilya ve koltuklarınızda bulunan yastıklarınız yapıları itibarı ile yüksek miktarda tozu içlerine çekerek barındırmaktadır.Bu sebepten ötürü açık bir alanda birbirlerine vurularak mutlaka içlerinde yer alan tozlar temizlenmelidir.

Banyo Lavabo: Evdeki ortak kullanım alanlarından biri olan banyo ve lavabolar her gün düzenli olarak gerekli hijyeni sağlayabilecek bir temizleyici ile silinerek temizlenmelidir. Ortak kullanım alanları diğer yerlere göre daha hızlı bir şekilde kirlenirler.

Yerlerin silinmesi: Her gün elektrik süpürgesi çalıştırmasanız da mutlaka yerleri uygun temizleyici ve vilada yardımı ile silmelisiniz. Özellikle banyo yerleri ve kapı önü gibi bu sayede evin diğer noktalarının daha temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.

Evinizi Havalandırın: Her gün düzenli olarak günün bir kısmı evinizdeki tüm cam ve kapıları açarak evinizin temiz hava ve oksijenle doldurun. Evde pişirdiğiniz yemeklerin kokuları zaman içinde perde ve koltuklarınza sinebilir Evinizi günlük olarak havalandırarak bu yerleşik kokuların önüne geçebilirsiniz.

Etiketler:, , ,

Gündelik Ev Temizliği Nasıl Yapılmalı? için 4 cevap

 1. aysegul irmik der ki:

  yazı cok guzel olmus elinize sağlık

 2. Ahmet der ki:

  Güzel

 3. zozan der ki:

  cok guzel bir yazi kullanabilir miyim ?

 4. Yudum der ki:

  Bu guzel yazı icin teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Kimiz
Son Yazılar

Eylül 4th, 2017

Antalya Temizlik Şirketi

Son Yorumlar

Onlar Diyor Ki

Copyright ©2017 1Temizlik.com

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.