Müşteri Hizmetleri:

Hizmet Kapalıdır

EV TEMİZLİĞİ

Evinizin, eşyalarınızın temizliğinin en iyi ve güvenilir şekilde yapılmasını isterseniz ilk durağımız 1 Temizliğe hoşgeldiniz.

OFİS TEMİZLİĞİ

Ofisinizdeki temizlik hususunda ki ince işçiliğimiz için 1 Temizlik ilk seçeneğiniz olmalı.

İNŞAAT TEMİZLİĞİ

Bitmiş ve tek eksiği kaba temizlik olan projelerinizde ekibimizle güvenilir ve güzel işçiliğimizle en hızlı şekilde 1 Temizlik hizmetinizde.

APARTMAN TEMİZLİĞİ

Apartmanlarınızdaki kaba ve ince temizliği ekibimizle birlikte temiz bir şekilde teslim almak isterseniz 1 Temizlik bir telefon kadar yakınınızda.

Yükleyen: admin1temizlik
12 Ağustos 2017

Ev temizliğnin Altın Kuralları

Ev Temizliğinin Altın Kuralları

Ev temizliği yapılırken verimli bir uygulama için öncelikle kontrol noktaları kullanılacak malzemeler ve ekipman temini gerçekleştrilmeli daha sonra kontrol noktaları oluşturulmalıdır. Bu sayede daha doğru bir yol izlenip temizlik işlemi gerçekleştirilebilir.
Kontrol Noktalarının oluşturulması: Ev temizliğine başlanmadan önce koltukların silinmesi elektronik cihazların kablolarının temizlenmesi mobilyaların çekilip altlarının  temizlenmesi, cam çerçeve aralarının temizlenmesi kapı pervaz üstlerinin avizelerin silinmesi gibi bir çok ince ayrıntı önceden planlanmalı ve bu plan dahilinde ev temizliği sonrasında baştan sonra kontrol edilmelidir. Bu sayede hiç bir yer atlanmadan yüksek verime sahip temizlik gerçekleştirilerek yüksek hijyen sağlanabilir.

Malzeme Seçimi: Evinizde yer alan yüzeyler (fayans,ahşap), beyaz eşya, koltuk, mobilya, elektronik cihazları temizlemeden önce bu yelpazeye uygun ürünlere zarar verip yapılarını bozmayacak malzeme seçimi gerçekleştirilmelidir.
Ekipman Seçimi: Önceden belirlenen kontrol noktaları dahilinde temizlenecek her yüzeye özel malzeme seçimi gerçekleştirilerek temizliğin daha ayrıntılı olması sağlanır. Örnek vermek gerekir ise koltukları süpürmeden önce süpürge makinesinin ucuna doğru ucun takılarak köşe ve aralarına kadar temizlenmesi sağlanabilir.
Mobilyaların taşınması: Ev temizliğine başlanmadan önce mobilyalarınızın tamamen bulundukları yerlerden kaldırıp altlarının ve arka kısımlarının uygun biçimde temizlenmeli. Bu sayede temizliğin temel amacı olan hijyen yeteri kadar sağlanmış olur.
Aksesuarların temizlenmesi: Ev temizliğinde en çok dikkat edilmesi gereken yerlerden birisi de evinizde bulunan aksesuarlarınızdır. Girinti ve çıkıntıları fazla olduğu için içlerinde yüksek miktarda toz ve kir barındrabilirler bundan ötürü silerek temizlemek yerine uygun malzeme ile tamamen yıkanması daha doğru olacaktır.
Çekmece içleri: Ev temizliğinde en çok atlanan noktalardan birisi de evinizde yer alan çekmecelerin içlerinin dökülüp silinmesidir. Bu işlem sayesinde gerekli düzen ve hijyen sağlanmış olur.

 

Etiketler:,

Ev temizliğnin Altın Kuralları için 2 cevap

  1. fatma der ki:

    genel ve güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

  2. acelya sal der ki:

    hanimlar icin gercekler:))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Kimiz
Son Yazılar

Eylül 4th, 2017

Antalya Temizlik Şirketi

Son Yorumlar

Onlar Diyor Ki

Copyright ©2017 1Temizlik.com

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.