Müşteri Hizmetleri:

Hizmet Kapalıdır

EV TEMİZLİĞİ

Evinizin, eşyalarınızın temizliğinin en iyi ve güvenilir şekilde yapılmasını isterseniz ilk durağımız 1 Temizliğe hoşgeldiniz.

OFİS TEMİZLİĞİ

Ofisinizdeki temizlik hususunda ki ince işçiliğimiz için 1 Temizlik ilk seçeneğiniz olmalı.

İNŞAAT TEMİZLİĞİ

Bitmiş ve tek eksiği kaba temizlik olan projelerinizde ekibimizle güvenilir ve güzel işçiliğimizle en hızlı şekilde 1 Temizlik hizmetinizde.

APARTMAN TEMİZLİĞİ

Apartmanlarınızdaki kaba ve ince temizliği ekibimizle birlikte temiz bir şekilde teslim almak isterseniz 1 Temizlik bir telefon kadar yakınınızda.

Yükleyen: admin1temizlik
11 Ağustos 2017

Ev Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kendimizi en rahat hissettiğimiz en çok vakit geçirip bir çok aktivitemizi gerçekleştirdiğimiz evlerimizin de tıpkı bizler gibi temizlenmesi gerekmektedir. Ev temizliği bir çok yönden fazlaca dikkat edilmesi gereken bir o kadar da ayrıntılı yapılması gereken bir temizlik uygulamasıdır. Evimizde çocuklarımız evcil hayvanlarımız yiyeceklerimiz kısaca gerekli hijyen ortamının sağlanması gereken fazlaca etmen mevcuttur.

Evlerimizde genellikle fazlaca eşya ve aksesuar bulunduğu için tozların kirlerin ve haşerelerin barına bileceği bir çok yer mevcuttur. Ev temizliğinin hiç bir noktayı atlamadan ayrıntılı bir biçimde yapılması gerekmekle beraber beyaz eşyalar koltuklar aksesuarlar zeminde yer alan köşe ve uç noktalar hatta tavan dahi temizliğe dahil edilmelidir. Ancak bu biçimde gerekli hijyen koşulları sağlanıp evinizde huzur içinde barınabilirsiniz.
Ev temizliği her ne kadar günlük rutin bir aktivite gibi görünse de sanıldığından çok daha önem arz etmektedir. Yeterli seviyede temizlik gerçekleştirebilmek için ayrıntılı ve atlanmadan yapılması gerekmektedir. Aksi halde atlanan ve önemsenmeyen yerlerde bulunun kir toz ve haşereler çok kısa sürede tekrar etkili olacak hem zamanınız hemde emeğiniz boşa gidecektir.
Ev temizliğinde bir diğer önemli konu ise temizliğe başlamadan önce malzeme seçimidir. Evinizde bir çok farklı yüzey bulunmakta ve her yüzey için neredeyse farklı malzemeler tercih etmelisiniz. Banyo temizliğinde çamaşır suyu porçöz gibi malzemeler tercih ederken yer yüzeylerine yüzeye zarar vermeyecek malzeme masa beyaz eşya elektronik cihazlara yine daha uygun malzemeler tercih edilmelidir.

Bunun en temel sebepleri arasında eşyalarınızın zarar görmesi bir yana temizlik sonrası kalan partiküllerin sağlınıza zarar verebilecek olmasıdır.Ayrıca temizlik yaparken temizlik malzemelerini birbirine karıştırmamak ve beraber kullanmamak gerekmektedir. Bir çok temizlik malzemesi bir biri ile etkileşime girerek sağlınıza ciddi zararlar verebilmektedir.
Ev temizliği yapılırken her yüzeye uygun araçlar kullanılması temizlik verim ve kalitesini doğru oranda etkilemektedir. bir kaç basit örnekle açıklamak gerekirse koltuklarınızı süpürürken makinaya buna uygun olan aparatı takmak köşelerde ulaşamadığınız noktaları da temizlemenize imkan sağlar. Vilada ile yer temizliği için uygun olsa da ulaşamadığı ve yetersiz kaldığı noktalarda uygun bir bez ile çıta temizliği yapılmalıdır. Bu örneklerde anlattığımız gibi verimli ve tam bir temizlik gerçekleştirmek için doğru malzeme ve araç seçimi oldukça önemlidir.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Kimiz
Son Yazılar

Eylül 4th, 2017

Antalya Temizlik Şirketi

Son Yorumlar

Onlar Diyor Ki

Copyright ©2017 1Temizlik.com

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.