Müşteri Hizmetleri:

Hizmet Kapalıdır

EV TEMİZLİĞİ

Evinizin, eşyalarınızın temizliğinin en iyi ve güvenilir şekilde yapılmasını isterseniz ilk durağımız 1 Temizliğe hoşgeldiniz.

OFİS TEMİZLİĞİ

Ofisinizdeki temizlik hususunda ki ince işçiliğimiz için 1 Temizlik ilk seçeneğiniz olmalı.

İNŞAAT TEMİZLİĞİ

Bitmiş ve tek eksiği kaba temizlik olan projelerinizde ekibimizle güvenilir ve güzel işçiliğimizle en hızlı şekilde 1 Temizlik hizmetinizde.

APARTMAN TEMİZLİĞİ

Apartmanlarınızdaki kaba ve ince temizliği ekibimizle birlikte temiz bir şekilde teslim almak isterseniz 1 Temizlik bir telefon kadar yakınınızda.

Yükleyen: admin1temizlik
12 Ağustos 2017

Ev Temiziliğin de Doğru Malzemelerin Kullanımı

Ev Temiziliğin de Doğru Malzemelerin Kullanımı

Ev temizliği yaparken bir çok farklı yüzey ve doku mevcuttur ve bu yüzey ve dokuların gerek zarar görmemesi gerekse doğru hijyen kurallarının sağlanması adına doğru temizlik malzemeleri tercih edilmelidir. Evinizde ki ahşap yüzerler için uygun bir ahşap temizleyici seçerek kabarma ve yıpranmasının önüne geçebilir doğru uygulama sağlayabilirsiniz. Ahşap yüzeylere çamaşır suyu porçöz gibi yüksek tahriş edici ve asit bazlı temizleyiciler kullanır iseniz yüzey zarar görerek geri dönüşü olmayan hasarlar verebilirsiniz. Bu gibi örneklerin önüne geçmek adına doğru temizlik malzemesinin kullanımı oldukça önemlidir.

Ahşap Yüzeler: Ev temizliği yaparken evinizde bulunan hassas ahşap yüzerler için asit bazlı temizlik malzemeler yerine sadece ahşap yüzeyleri temizlemek için üretilmiş malzemeleri seçmek hem uygulanan yüzeyi korur hemde gerekli hijyen koşullarını sağlar.

Fayans yüzeyler: Yer kaplamasında kullanılan fayansların zamanla yıpranıp matlaşmaması ve aralarında ki derzlerin zarar geçirmemesi için tamamen fayans yüzeyleri temizlemek için üretilmiş bir malzeme seçimi uygun olacaktır.

Halı temizliği: Evinizde fazlaca kir ve leke tutan en temel yüzeylerden birisi olan halılar temizlik konusunda oldukça narin yapıya sahiptirler. Bu sebepten ötürü bu yüzeye özel üretilmiş halı şampuanı kullanmak hem halınızın ömrünü muhafaza eder hemde doğru hijyen seviyesini yakalamanıza yardımcı olur.

Banyo temizliği: Evinizde en çok bakteriye ev sahipliği yapan yerlerin başına gelen banyo ve tuvaletlerimiz yüksek asit düzeyine sahip temizlik malzemeleri ile temizlenmeli bu sayede hijyenik ortam sağlanabilir. Ancak bu noktada malzemelerin birbirine karıştırılması hem sizin sağlınız hemde banyo ve tuvalette yer alan yüzeyler için olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Aksesuar temizliği: Evinizin vazgeçilmezlerinden olan aksesuarlarınız yapı gereği hassas oldukları için daha hafif içeriğe sahip temizlik ürünü ile sudan geçirilerek temizlenmelidir.Aksi halde yine aksesuarlarınız zarar görecektir.

Elektronik temizliği: Evinizde yer alan en önemli ve hassas olan eşyalarınız kuşkusuz ki elektronik cihazlardır. Bu cihazların temizliğinde genellikle temizlik malzemesi su ile seyreltilerek temizlenmeli ve dezenfekte edilmelidir. Fazlaca kullanılacak malzeme elektronik cihazlarına zarar vererek kullanılmaz hale getirebilir.

Koltukların temizlenmesi: Ev temizliğinde koltukların silinmesi hijyen yönünden büyük önem arz etmekle beraber yapılan bir çok yanlışı içeren temel bir konudur. Evinizde yer alan koltuklar birden fazla kaplama ile yapılmış olabilir. Ve her kaplama için farklı bir temizleyici malzeme kullanılması gerekmektedir. Sünger yapı için kumaşa uygun deri yüzeyler için ise deri yüzeyleri koruyucu ve yapılandırıcı başka bir malzeme tercih edilmelidir. Aksi halde koltuklarınız zaman içinde zarar görerek kullanılmaz hale gelecektir.

Havalandırma Ve Klima temizliği: Ev temizliğinde en çok yapılan hatalardan biriside havalandırma davlumbaz ve klimaların filitrelerinin temizlenmemesidir..Bu noktalar özellikle yüksek miktarda bakteri toz ve kir tutmaktadır.Tam ve doğru bir temizlik yapıp hijyen sağlamak istiyorsanız bu noktalar haftada bir veya 14 günde mutlaka temizlenmelidir. Temizliği gerçekleştirirken özellikle filitrelerin su ile temizlenmesi gerekmektedir. havalandırma ve davlumbaz için ise mutlaka yağ çözücü içeren malzemeler tercih edilmelidir.

Balkon Ve Teras : Ev temizliğinde son olarak açık alanda bulunan bölgelerin temizlenmesi gerekmektedir.Evinizi havalandırmak istediğiniz zaman açacağınız cam ve kapılardan içeriye yüksek miktarda toz ve kir girerek temizliğin verimini yok edecektir.Bu alanları tamamen su ile seyreltilmiş temizlik ürünü ile temizlenmesi gerekmektedir.Aksi halde yüzeye ve derzlere zarar verebilirsiniz.

Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Kimiz
Son Yazılar

Eylül 4th, 2017

Antalya Temizlik Şirketi

Son Yorumlar

Onlar Diyor Ki

Copyright ©2017 1Temizlik.com

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.