Müşteri Hizmetleri:

Hizmet Kapalıdır

EV TEMİZLİĞİ

Evinizin, eşyalarınızın temizliğinin en iyi ve güvenilir şekilde yapılmasını isterseniz ilk durağımız 1 Temizliğe hoşgeldiniz.

OFİS TEMİZLİĞİ

Ofisinizdeki temizlik hususunda ki ince işçiliğimiz için 1 Temizlik ilk seçeneğiniz olmalı.

İNŞAAT TEMİZLİĞİ

Bitmiş ve tek eksiği kaba temizlik olan projelerinizde ekibimizle güvenilir ve güzel işçiliğimizle en hızlı şekilde 1 Temizlik hizmetinizde.

APARTMAN TEMİZLİĞİ

Apartmanlarınızdaki kaba ve ince temizliği ekibimizle birlikte temiz bir şekilde teslim almak isterseniz 1 Temizlik bir telefon kadar yakınınızda.

Yükleyen: admin1temizlik
16 Ağustos 2017

Banyo Lavabo Temizliği Nasıl Yapılır?

Banyo Lavabo Temizliği Nasıl Yapılır?

Evinizde en hem aile bireylerinin hemde misafirlerinizin en sık kullanım alanlardan biri evinizde ki banyo ve lavabolardır. Gerekli hijyeni sağlamak için kullandığımız lavabo ve banyolar diğer yandan en hijyensiz yer olabilir. Banyolar genellikle sıcak ve nemli olurlar.Ayrıca kişisel temizlik sonrası fazlaca bakteri ve deri kalıntısına sahiplik yaparlar. Bu sebeplerden ötürü bakteri tutmaya ve kirlenmeye açık bir yerdir. Evinizde ki banyo ve  lavabo evinizin hem daha şık hemde daha temiz görünmesinde de önemli rol oynar. Banyo ve  lavabolarınız da düşündüğünüzden daha çok dikkatle temizlenmesi gereken noktalar vardır.İlk bakışta genel bir temizleme yeterli gibi gözükse de gerçekte öyle olmadığını anlamak zor değildir.
Banyo ve lavabolarınızı temizlerken özellikle malzeme seçimine çok dikkat edilmelidir. Fazlaca bakteri bulunduğu için buradaki bakterileri yok edecek özelliğe sahip malzemeler kullanılmalı ancak gerekli önlemlerinde alınması gerekir. Banyo ve lavabo temizliği zaman alan bir işlemdir. Temizlik malzemesi yüzeylere uygulandıktan sonra bir müddet beklemek ve oraya tamamen dezenfekte etmesi beklenmelidir. Duşa kabin musluklar ve duvar fayansları genellikle kireç lekesi tutuğu için bu yüzeyleri temizlerken yine yüzeye uygun bir temizlik malzemesi seçilerek uygulanmalıdır.Bu sayede doğru ve etkin bir temizlik yapılabilir.
Banyo ve lavabolarınızı temizlemeden önce yere temas eden mobilya var ise olduğu yerden kaldırılarak altı ve arkası mutlaka temizlenmeli , çekmeceler boşaltılıp temizlenerek tekrar yerleştirilmelidir.Ayrıca tüm banyo aksesuarları temizlenerek yerine konmalıdır. Bu sayede gerekli hijyen sağlanabilir.
Lavabo Temizliği: Lavabonuzu önceden su ile durulayın daha sonra süngere uygun temizlik malzemesini dökerek lavabonun her yerini ovalayarak 1 saat kadar bekletin. Bu esnada lavoba delikleri musluk kenarlarına yeterince özen gösterdiğiniz den emin olun. Bir saat kadar sonra bol su ile durulayabilirsiniz.
Klozet Temizliği:  Klozet temizlemeden önce bol su ile yıkayın. Daha sonra tuvalet fırçasına döktüğünüz temizleyici ile önce iç kısımları iyice fırçalayın. Daha sonra temizlikte kullanacağınız süngere temizleyici maddeyi dökerek klozetin her yerini ovalayın. Bu noktada sifon butonu tahrik musluğu ve memeleri, klozet kapağının üst ve alt kısımları gibi bir çok noktaya dikkat ettiğinizden emin olun. İşlem sonunda klozetin içine bulunan suya bir miktar temizlik malzemesi dökerek 1 saat kadar bekletin. İşlem sonunda bolca su ile durulayın.
Duşa Kabin Ve Küvet Temizliği:  Kireç sabun artığı ve kiri bolca tutabilen bu yüzeyler için kireç önleyici temizlik malzemesi kullanmak daha doğru olacaktır. Temizliğe başlamadan önce Bol su ile durulanan yüzeye uygun temizleyiciyi sıkarak bir süre bekletin. Daha sonra yine bol su yardımı ile temizleyin.
Yer ve Duvar Fayanslarının Temizlenmesi:  Banyonuz da en pis olan yerlerden biri de yerde ki fayanslar ve aralarıdır. Fayans ve aralarını temizlerken yüzeyin zarar görmemesi için mutlaka temizlik malzemesinin su ile seyreltilip yüzeye uygulanması gerekmektedir. Uyguladınız temizlik malzemesini bir saate yakın beklettikten sonra bol su ile durulayıp temizliği sonlandırabilirsiniz.

 

 

Etiketler:, , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Kimiz
Son Yazılar

Eylül 4th, 2017

Antalya Temizlik Şirketi

Son Yorumlar

Onlar Diyor Ki

Copyright ©2017 1Temizlik.com

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.