Müşteri Hizmetleri:

Hizmet Kapalıdır

EV TEMİZLİĞİ

Evinizin, eşyalarınızın temizliğinin en iyi ve güvenilir şekilde yapılmasını isterseniz ilk durağımız 1 Temizliğe hoşgeldiniz.

OFİS TEMİZLİĞİ

Ofisinizdeki temizlik hususunda ki ince işçiliğimiz için 1 Temizlik ilk seçeneğiniz olmalı.

İNŞAAT TEMİZLİĞİ

Bitmiş ve tek eksiği kaba temizlik olan projelerinizde ekibimizle güvenilir ve güzel işçiliğimizle en hızlı şekilde 1 Temizlik hizmetinizde.

APARTMAN TEMİZLİĞİ

Apartmanlarınızdaki kaba ve ince temizliği ekibimizle birlikte temiz bir şekilde teslim almak isterseniz 1 Temizlik bir telefon kadar yakınınızda.

Yükleyen: admin1temizlik
17 Ağustos 2017

Apartman Temizliği Nasıl Yapılır?

Apartman Temizliği Nasıl Yapılır?

Bir çok hanenin yer aldığı apartmanlar evlerimize açılan ana kapılardır.Apartman da bulunan tüm toz ve kirler evinize bir kapı mesafesinde durur. İlk düşünüldüğünde pekte önemli gözükmese de işin aslı çok daha farklıdır.

Sokaktan gelen tüm kirler kapalı ve güneş ışığı almayan bir alanda birikmekte ve hijyen bakımından yetersiz bir ortam oluşturmaktadır. Evlerimizde yaşayan çocuklarımız eşimiz ve evcil hayvanlarımızın dışarısı ve ev ile tek bağlantı yolu apartmandır. Bu sebepten ötürü evlerimiz ne kadar temiz ise apartmanlarımız da aynı derece temiz olmalıdır.
Aksi halde ev temizliği tek başına yeterli olmayacaktır. Özellikle apartmanda yer alan asansörler havalandırmasız ve bir çok kişinin kullandığı dolayısı ile en çok kir ve toz tutan yerlerden birisidir. Apartmanda bulunan asansörlerin özellikle dikkatli bir biçimde temizlenmesi önemlidir. Temizliğe başlanmadan önce kontrol noktaları oluşturulmalı ve temizlik sonrasında bu noktalar teyit edilerek temizliğin doğru ve yeterli yapıldığı onaylanmalı.
Apartman temizliğine en üst kattan başlanarak aşağı katlara doğru inilmelidir. İlk önce çöpler toplanmalı yerde var ise büyük parçalı kirler süpürülmeli daha sonra dezenfekte sağlayacak bir yüzey temizleyici ile yerler süpürülmelidir. Sonraki aşamada trabzanlar kapı zilleri ve asansör butonları silinerek bir aşağı kata inilmelidir.

Çöplerin Atılması: Apartmanın içinde bulunan çöpler atılarak zeminde kalan parçalar var ise süpürülerek temizlenmelidir.

Merdivenlerin Temizlenmesi: Apartmanda bulunan merdivenler çok fazla kullanılmasa da fazlaca girinti ve çıkıntıya sahip oldukları için kir ve tozu fazlaca tutarlar. Yukarıdan aşağıya doğru süpürülmeli ve daha sonra silinmelidir.

Trabzanlar: Apartmanlarda yukarı çıkarken veya aşağı inerken hepimizin destek aldığı bu tutacaklar mutlaka silinmeli ve yeterli hijyen sağlanmalıdır.

Zemin Temizliği: Toplu kullanım alanı olan ve dışarının bütün kir ve tozunu kapılarımıza kadar gelmesine zemin hazırlayan yüzeyler ilk olarak süpürüldükten sonra dezenfekte sağlayacak bir temizleyici ile silinmelidir.

Asansör Temizliği: Apartmanda oturan her bireyin kullandığı ve dokunduğu asansörler birden fazla yüzeye sahip oldukları için her yüzeye uygun farklı malzemeler ile silinmeli ve süpürülmelidir.

Etiketler:, ,

Apartman Temizliği Nasıl Yapılır? için 2 cevap

  1. beri der ki:

    ucret konusunda gorusmek istiyorum

  2. zozan der ki:

    yaziniz cok faydali kullanabilir miyim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Kimiz
Son Yazılar

Eylül 4th, 2017

Antalya Temizlik Şirketi

Son Yorumlar

Onlar Diyor Ki

Copyright ©2017 1Temizlik.com

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.